O nás

O autoroch

 

Prof. MUDr. Tibor Hlavatý, PhD

Zakladateľ portálu Crohnika.sk

th kruh

Doc. Hlavatý pracuje ako gastroenterológ na V. internej klinike Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Univerzitnej nemocnice Bratislava – Ružinov. Študoval na univerzitách v Bratislave a v Leuvene. Pracoval ako lekár na Katolíckej Univerzite v Leuvene v Belgicku a ako vedúci lekár na súkromnej klinike v Nemecku. V roku 2007 sa vrátil na Slovensko a svoje bohaté medzinárodné skúsenosti využil na založenie IBD centra Ružinov, kde sa spolu s kolegami stará o takmer 500 pacientov s Crohnovou chorobou a ulceróznou kolitídou. Dr. Hlavatý je autor a spoluautor viac ako 40 vedeckých prác o črevných zápalových ochoreniach v popredných svetových časopisoch (aktualizovaný zoznam prác). Od roku 2013 je takisto členom výkonného výboru Európskej organizácie pre Crohnovu chorobu a ulceróznu kolitídu.

Napíšte Doc. Hlavatému

 

 

MUDr. Anna Krajčovičová, PhD

Dr. Krajčovičová pracuje ako lekárka na V. internej klinike Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Univerzitnej nemocnice Bratislava – Ružinov. V rámci doktorandského štúdia sa venovala výskumu príčin črevných zápalov a liečbe týchto ochorení a ich komplikácií. Zúročila pri tom svoje skúsenosti so študijných pobytov na unicerzitách v Cambridge, Gottingene a vo Viedni. Výsledky svojho výskumu publikuje v prestížnych medzinárodných časopisoch. (aktualizovaný zoznam prác)

Napíšte Dr. Krajčovičovej

 

IBD centrum Ružinov

O pacientov s IBD sa staráme v IBD centre Ružinov

 


Prečo táto stránka?

Túto stránku sme spustili, lebo veríme, že ak pacient pozná svoju vlastnú chorobu dokáže naď ňou lepšie  zvíťaziť.

Bohužiaľ Crohnova choroba aj ulcerózna kolitída sú na celý život. A čo je na celý život treba dobre poznať. Dobrou správou je, že v súčasnosti dokáže už vďaka modernej liečbe veľká časť pacientov viesť plnohodnotný život. Najmä ak sú dobre informovaní a dodržiavajú to, na čo si treba dať pozor a vyhýbajú sa tomu, čomu sa treba vyhýbať. V súčasnosti je už veľmi veľa ľahko dostupných informácií na internete, pacientských fórach alebo na facebooku. Každodenná skúsenosť však ukazuje, že tieto informácie sú často rozporuplné, neúplné, od neznámych autorov alebo sú pre mnohých našich pacientov jednoducho nezrozumiteľné.

Rozhodli sme sa preto napísať spustiť portál Crohnika.sk, ktorý bude prinášať overené a dôveryhodné informácie pre našich pacientov a ich blízkych.

Nedávno sme takisto vydali knihu “Život s Crohnovu chorobou a ulceróznou kolitídou”, ktorá je dostupná v sekcii e-shop


KoNTAKT

Občianske združenie Pro gastro optimum

IČO: 422 663 78
DIČ: 2023789196
Adresa: Záhradná 7, 90033 Stupava
Tel: 0903 260232