Gastroenterológ Tibor Hlavatý bol ONLINE: Pýtali ste sa na Crohnovu chorobu a ulceróznu kolitídu

Minulý týždeň bol zakladateľ portálu www.crohnika.sk  gastroenterológ a špecialista na črevné zápalové ochorenia doc. MUDr. Tibor Hlavatý, PhD. hosťom internetovej poradne na portáli www.vysetrenie.zoznam.sk.

 

Čitatelia internetovej poradne mali možnosť klásť otázky, na ktoré lekár online odpovedal. Témou poradne boli Crohnova choroba a ulcerózna kolitída, ktoré trápia tisíce Slovákov. Tieto ochorenia žiaľ majú rastúci trend výskytu. Pozitívne však je, že pri dobrej lekárskej starostlivosti majú oveľa miernejší priebeh ako v minulosti a pacienti môžu žiť aktívny život.

 

Odpovede na vyše tridsať zaujímavých otázok si môžete prečítať na http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000691/1660033/Gastroenterolog-Tibor-Hlavaty-bude-ONLINE–Pytajte-sa-na-Crohnovu-chorobu-a-ulceroznu-kolitidu


Kto je Tibor Hlavatý:

Doc. MUDr. Tibor Hlavatý, PhD. pôsobí od roku 2007 ako gastroenterológ na V. internej klinike Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Univerzitnej nemocnice Bratislava – Ružinov. Predtým pracoval ako lekár na Katolíckej univerzite v belgickom Leuvene a ako vedúci lekár na súkromnej klinike v Nemecku. Je autorom a spoluautorom desiatok vedeckých prác o črevných zápalových ochoreniach uverejnených v uznávaných odborných magazínoch. Je tiež členom výkonného výboru Európskej organizácie pre Crohnovu chorobu a ulceróznu kolitídu.