NOVÁ KNIHA: ŽIVOT S CROHNOVOU CHOROBOU A ULCERÓZNOU KOLITÍDOU

 

Predstavujeme Vám druhé rozšírené vydanie mimoriadne úspešnej publikácie pre pacientov Život s Crohnovou chorobou a ulceróznou kolitídou.

 

Nešpecifické zápalové ochorenia čreva, Crohnova choroba  a ulcerózna kolitída sú chronické celoživotné ochorenia, ktorými trpí na Slovensku približne pätnásťtisíc pacientov. Výskyt týchto ochorení z neznámych príčin stúpa a neraz sa začínajú už v detskom veku.

 

 

 

 

Na internete je dostupných množstvo informácii. Získať však zrozumiteľné a hodnoverné informácie je často pre slovenského pacienta ťažké. Stretávame sa s pacientmi, ktorí majú mnoho nezodpovedaných otázok nie len pri stanovení diagnózy, ale aj pri prebiehajúcej chorobe.

 

Pred 7 rokmi sme sa preto rozhodli napísať vlastnú publikáciu pre našich pacientov a ich blízkych. Vznikla tak prvá komplexná publikácia pre IBD pacientov v slovenskom jazyku. Rozšírené nové vydanie je obohatené o najnovšie fakty a informácie s cieľom odovzdať všetky dôležité informácie o Crohnovej chorobe a ulceróznej kolitíde zrozumiteľným spôsobom.

 

Jednotlivé kapitoly, ktoré sa venujú charakteristike týchto ochorení, diagnostike, liečbe, výžive, plánovaniu rodičovstva, možnostiam sociálnej podpory a rehabilitácie napísali renomovaní odborníci, ktorí sa dlhé roky venujú IBD pacientom. Bohato ilustrovaná kniha je doplnená receptárom bezzvyškovej diéty a slovníkom najčastejších medicínskych pojmov používaných v oblasti IBD.

 

 

Za zrodom knihy stojí okrem samotných autorov aj profesionálny tím vydavateľstva A-medi management.

 

Knihu si môžte zakúpiť v našom e-shope.